BL: dráma Amszterdamban, Tottenham a döntőben

Az ide Bajnokok Ligája kiírásban úgy látszik tényleg bármi megtörténhet.

Az Ajax 1-0-ás idegenben megszerzett előnyből várhatta a Tottenham elleni visszavágót BL elődöntő visszavágót. Jobban is kezdtek a hollandok akik már az 5. percben meg is szerezték a vezetést De Ligt révén, majd a 35. percben Zijes góljával növelték tovább előnyüket mely ekkor már 3-0 volt.

A szünetben az angol csapat drukkereiben hasonló érzések kavaroghattak mint tegnap a Liverpool szurkolóiban.

Ezután következett a második félidő amikor is Lucas Moura a mennybe ment. Előbb az 55. percben szépített majd az 59.-ben egyenlített. Idő volt még bőven hátra és a Tottenham folyamatos nyomás alatt tartotta az Ajax kapuját.

A 90. percben még a hollandok álltak továbbjutásra 3-2-es összesítéssel, mikor is a bíró 5 percet hosszabbított. Az utolsó utáni pillanatban a 96. percben mikor már minden Ajax drukker a sípszót várta ismét jött Moura és a Bajnokok Ligája döntőjébe lőtte csapatát. Összetettben 3-3 lett a vége de a Spurs idegenben lőtt gólokkal jutott tovább.

A Tottenham először játszik majd BL-döntőt, ellenfele a szintén Premier Leagueben szereplő Liverpool lesz június 1-én.