BL: Nagyot ment kedd este a Liverpool

Amikor már lassacskán a Liverpool drukkerek is kezdtek beletörődni hogy bezony nem lesz ott kedvenc csapatuk idén sem a BL-döntőben akkor jött Origi és Wijnaldum és belőtte a Poolt a fináléba.

A rendkívül energikusan kezdő angol csapat már a 7. percben megszerezte a vezetést Origi lévén.

A második gólra egészen az 54. percig kellett várni ekkor villant ugyanis a csereként beállt Wijnaldum, majd 2 perccel később ismét.

Az összesített eredmény ekkortájt már 3-3 volt. A silány játékot mutató Barcelona játékosokban ezen a ponton látszott tudatosulni hogy itt bizony baj lehet.

Az is lett ugyanis Origi a 79. percben egy rendkívül okosan elvégzett gyors szögletet követően a jobb felsőbe bombázott.

A hosszabbítás 5 percével megtoldott utolsó negyed órában a Liverpool már csak őrizte az eredményt.

A június 1.-i Bajnokok Ligája döntőjében az ellenfelük a ma esti Ajax – Tottenham párharc továbbjutója lesz.