Pontosan 1 hónap telt el az első svájci koronavírus beteg felbukkanása óta…
Nem szeretnék senkit azzal riogatni hogy „ez vár rátok is” meg hasonlók mert egyenlőre a lenti adatok tükrében sincs olyan helyzet mint mondjuk Olaszországban vagy Spanyolországban (azt azért hozzáteszem nagyobb városban több mint 2 hete nem jártunk és valószínűleg egy darabig nem is fogunk).
Az Alpokban fekvő Zweisimmen településen nemigazán látszik meg az hogy épp egy világjárvány dübörög, az utcákon és a boltokban ugyan kevesebb embert látni mint 2 hete de pánikhangulatnak nyoma sincs.
Az iskolák bezárásáról itt is épp aznap határoztak mint Magyarországon március 13-án, azóta nem is igen látni gyerekeket az utcán.
A jelenlegi helyzet (2020.03.25):
- 10656 megbetegedés
- 151 elhunyt (ebből ma 27)
- 131 gyógyult
Forrás: corona-data.ch

